توفان سردار بعد از ۳ ماه با ۳ گل؛ آزمون یک‌شبه آقای گل روسیه شد!

b_150_100_16777215_00_images_sardar_Azmoon.jpgستاره ایرانی زنیت سنت‌پترزبورگ شب فوق‌العاده‌ای مقابل اورال پشت سر گذاشت.
 در ادامه مسابقات هفته هفدهم لیگ برتر روسیه، تیم زنیت سنت‌پترزبورگ که مثل بازی اخیرش در لیگ قهرمانان اروپا سردار آزمون را به‌عنوان مهاجم نوک در ترکیب داشت، از ساعت ۱۹:۳۰ امشب در استادیوم گازپروم آرنا مقابل اورال رده یازدهمی قرار گرفت.
سردار آزمون که طی سه ماه اخیر در رقابت‌های لیگ برتر روسیه هیچ گلی به ثمر نرسانده و به دنبال شروع روند خوب ابتدای فصل در زنیت سنت‌پترزبورگ بود، امشب نمایش درخشانی مقابل اورال ارائه داد.
مهاجم ایرانی زنیت پس از غیبت در ۶ مسابقه رسمی تیمش در رقابت‌های داخلی و اروپایی، در دو دیدار مقابل لاتزیو ایتالیا و آرسنال تولا به‌عنوان یار جانشین به میدان رفت و در بازی اخیرشان هم در لیگ قهرمانان اروپا مقابل کلوب بروژ که با نتیجه ۳ بر صفر شکست خوردند، نتوانست در گلزنی موفق باشد که امشب توانست این ناکامی‌ها را جبران کند.
مالکوم، ستاره برزیلی زنیت و سابق بارسلونا در دقیقه ۱۷ با چند دریبل ریز نفوذ سریعی از سمت راست زمین داشت و تا کنار خط عرضی زمین پیش رفت که پاس به عقب او و ارسال سرضرب الکس سوتورمین را سردار آزمون با پرش بلند و ضربه سر دقیق تبدیل به گل کرد.
در دقیقه ۲۲ زنیت سنت‌پترزبورگ روی یک کار تیمی که از سمت چپ زمین به میانه میدان رفت و دوباره با پاس‌های پیاپی تبدیل به یک موقعیت جدی شد، روی یک- دو سردار آزمون با آرتم زیوبا، با شوت زمینی مهاجم ایرانی خود گل دوم را برابر اورال به ثمر رساند.
صحنه‌ای مدافع اورال پنالتی روی سردار مرتکب پنالتی شد؛ فرصتی که می‌توانست او را در بازی امشب ۳ گله و در لیگ برتر روسیه صدرنشینان گلزنان کند که زیوبا این موقعیت را از او گرفت!
نمایش فوق‌العاده آزمون در بازی امشب همچنان ادامه داشت و او در دقیقه ۲۹ قصد داشت با سر توپ در محوطه جریمه اورال، نیکولای زولتون مدافع حریف را جای بگذارد که این بازیکن بلاروسی روی سردار مرتکب خطا شد تا داور اعلام پنالتی کند.
سردار آزمون که می‌توانست با گلزنی روی پنالتی‌ای که خودش گرفته بود، در این دیدار هت‌تریک کند، این اجازه را به دست نیاورد تا آرتم زیوبا گل سوم زنیت را با ضربه چیپ مقابل اورال بزند.
نمایش سراسر هجومی زنیت در نیمه اول باز هم ادامه داشت و آنها توانستند در دقیقه ۴۵ روی یک کار تیمی که مالکوم شروع کرده و به آرتم زیوبا رسانده بود، با پاس او به داگلاس سانتوس و یک- دو این مدافع برزیلی با سردار آزمون، به گل چهارم برابر اورال دست پیدا کند.
ستاره ایرانی زنیت با پشت سر گذاشتن یک نیمه فوق‌العاده مقابل اورال که با زدن دو گل، گرفتن یک پنالتی و دادن یک پاس گل برای او همراه بود، در هفتاد و یکمین بازی داخلی و اروپایی برای باشگاه روسی موفق شد گل شماره ۴۱ را با دبل در بازی امشب به ثمر رساند.
مالکوم پس از تاثیرگذاری روی دو گل زنیت، در دقیقه ۷۵ هم با سرعت وارد محوطه جریمه اورال شد که پس از تکل مدافع حریف روی زمین افتاد تا داور دومین پنالتی در این بازی را به سود یاران سردار اعلام کند.
در حالی که زیوبا پنالتی‌زن اول زنیت است و پنالتی‌ای که سردار در نیمه اول گرفته بود را تبدیل به گل کرد، دومین پنالتی این تیم مقابل اورال را سردار آزمون برخلاف جهت دروازه‌بان حریف به سمت راست خود زد تا موفق به ثبت هت‌تریک در مسابقه امشب شود.
آزمون پس از هت‌تریک با نمایش عدد ۳ خوشحالی گل خود را انجام داد
اورال در دقیقه ۸۲ گل اول خود برابر زنیت سنت‌پترزبورگ را زد و در نهایت این مسابقه با نتیجه ۵ بر یک به سود یاران آزمون به پایان رسید.
زنیت سنت‌پترزبورگ با برتری در مسابقه امشب در امتیاز ۳۵ با اسپارتاک مسکو برابر شد، اما بخاطر تفاضل گل بهتر نسبت به این تیم از رده دوم یک پله بالا رفت و صدرنشین لیگ برتر روسیه شد.
سردار آزمون که آخرین بار در هفته نهم لیگ برتر روسیه گلزنی کرده بود، با هت‌تریک در مسابقه امشب تعداد گل‌های این فصل خود را به عدد ۹ رساند تا بالاتر از سه بازیکن دیگر ازجمله زیوبا، به تنهایی در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه بایستد و از هفته هفدهم، امیدوار به تکرار آقای گلی در این کشور برای دومین سال متوالی شود.
ستاره ایرانی زنیت آخرین بار در هفته بیست و دوم فصل ۲۱-۲۰۲۰ لیگ برتر روسیه موفق به ثبت هت‌تریک در دیدار برابر اورال شده بود که امشب هم دوباره توانست این کار را مقابل همین تیم انجام دهد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن