استاد گلزنی، متخصص پنالتی‌گیری؛ زمین و آسمان پرتغال به نام مهدی طارمی!

b_150_100_16777215_00_images_taremi.jpg
ستاره ایرانی پورتو نمایش استثنایی در دیدار با فامالیکائو ارائه داد و نقش اول برتری تیمش بود.
در چارچوب بازی‌های هفته سیزدهم لیگ برتر پرتغال، تیم پورتو که برای ششمین بازی پیاپی مهدی طارمی را در خط حمله تیمش داشت، از ساعت ۰۰:۳۰ بامداد امروز شنبه(به وقت ایران) در استادیوم مونیسیپال مقابل فامالیکائو رده پانزدهمی قرار گرفت.
پورتو بازی را هجومی آغاز کرد و پس از ایجاد چند موقعیت، در دقیقه ۱۳ روی جای‌گیری عالی ستاره ایرانی‌اش و گل فنی او توانست دروازه فامالیکائو را باز کند.
نفوذ سریع خسوس کرونا از جناح راست زمین یک ضد حمله جدی برای پورتو به وجود آورد که ارسال زمینی او به محوطه جریمه فامالیکائو را مهدی طارمی بدون مکث و با شوت بغل پای فنی وارد دروازه کرد و گل اول تیمش را به زیبایی به ثمر رساند.
تبلیغات
خرید کفش مردانه 119,000 تومان
خرید کفش مردانه 119,000 تومان
خرید کفش مردانه 119,000 تومان
خرید کفش مردانه 119,000 تومان
فامالیکائو در دقیقه ۲۰ از روی نقطه پنالتی کار را به تساوی کشید، اما باز هم درخشش و نبوغ مهاجم ایرانی پورتو کاری کرد تا این تیم نتیجه را جبران کند و در این مسابقه خارج از خانه با یک گل پیش بیفتد.
مهدی طارمی که تا پیش از این مسابقه سه بار برای پورتو پنالتی گرفته و آنها را تقدیم به سرجیو اولیویرا هم‌تیمی‌اش کرده بود، مقابل فامالیکائو نیز با فرصت‌طلبی در محوطه جریمه و زدن توپ از مقابل دروازه‌بان حریف، برخوردی با این گلر داشت که داور مسابقه پس از بازبینی ویدئویی صحنه نقطه پنالتی را نشان داد.
ستاره ایرانی پورتو که پس از دبل مقابل ویتوریا گیمارش در دیدار اخیرشان هم به دنبال گلزنی بود و علاوه بر دو بار به لرزه درآوردن تیرک دروازه موریرنسی، یک پاس گل هم داد که با VAR مردود اعلام شد، در مسابقه با فامالیکائو انگیزه زیادی داشت تا بتواند تاثیرگذارتر ظاهر شود و پس از گلزنی، یک پنالتی هم گرفت.
مهدی طارمی که سال گذشته با پیراهن ریو آوه ۱۰ پنالتی گرفته بود، در چهارمین پنالتی برای پورتو مثل دفعات قبل پشت توپ قرار نگرفت تا سرجیو اولیویرا در دقیقه ۳۲ گل دوم این تیم را برابر فامالیکائو بزند.
پورتو که توپ و میدان را در اختیار داشت، در دقیقه ۵۸ صاحب یک ضربه کرنر شد که ارسال اولیویرا و دفع ناقص دروازه‌بان فامالیکائو به پشت محوطه جریمه، با ارسال کوتاه اوتاویو به مقابل محوطه ۶ قدم آمد تا توپ با عبور از روی سر موسی مارگا، با پرش بلند و ضربه سر مهدی طارمی تبدیل به گل شود.
مهدی طارمی پس از به ثمر رساندن دو گل و گرفتن یک پنالتی که شب فوق‌العاده‌ای برای او مقابل فامالیکائو رقم زد، در دقیقه ۷۴ جای خود را به په‌په، ستاره سابق رئال مادرید و کنونی پورتو داد تا تیمش در فاز دفاعی قوی‌تر شود و بتواند نتیجه را حفظ کند.
در نهایت پورتو با زدن یک گل دیگر در لحظات پایانی و درخشش مهدی طارمی موفق شد به برتری ۴ بر یک مقابل فامالیکائو دست یابد تا در امتیاز ۳۱ با بنفیکا برابر شده ولی بخاطر تفاضل گل بهتر به رده دوم جدول لیگ برتر پرتغال برگردد و فاصله ۴ امتیازی خود با اسپورتینگ لیسبون صدرنشین را حفظ کند.
مهدی طارمی که پیش از این در پنج مسابقه حضور ثابت داشت و در هفت دیدار به‌عنوان یار جانشین به میدان رفته بود، در سیزدهمین بازی فصل برای پورتو موفق شد تعداد گل های خود را به عدد ۶ برساند و در رده سوم جدول برترین گلزنان لیگ برتر پرتغال قرار بگیرد.
البته طارمی اگر ۴ پنالتی که در این فصل گرفته بود را خودش می‌زد و به سرجیو اولیویرا نمی‌داد، این بازیکن ۷ گله نبود و از سوی دیگر ستاره ایرانی پورتو نیز با ۱۰ گل در رده دوم جدول برترین گلزنان می‌ایستاد.
روند فوق‌العاده مهدی طارمی در پرتغال خوشحالی تماشاگران پورتو را به همراه داشته و کاری کرده تا آنها به موسی مارگا انتقاد کنند؛ همچنین از سوی دیگر پنالتی گرفتن‌های مهاجم ایرانی پورتو در پرتغال همه هواداران فوتبال در این کشور را شگفت‌زده کرده و آنها طارمی را متخصص این کار دانستند.
مهدی طارمی پس از به ثمر رساندن دو گل و گرفتن پنالتی مقابل فامالیکائو، جایزه بهترین بازیکن زمین را دریافت کرد

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن