بار سنگین مصیبت روی شانه‌های علی کریمی

b_150_100_16777215_00_images_01568938.jpgعلی کریمی حالا مصداق آن مثل معروف است؛ آنقدر عزا سرمان ریخته که وقت گریه و زاری نداریم.

 در دو روز گذشته و در پی وخامت حال علی انصاریان در بیمارستان فرهیختگان، باز هم این علی کریمی بود که برای سر زدن و پیگیری‌ کارهای هم‌تیمی‌ سابقش در پرسپولیس در بیمارستان حاضر شد. در حالیکه از شکستگی‌ صورتش مشخص بود که چه غمی را بابت از دست دادن مهرداد میناوند تحمل کرده است.

وقتی تصویر تمرینات و دیدارهای پرسپولیس در دهه 1380 روی جلد روزنامه‌ها می‌رفت، همه از علی کریمی، علی انصاریان و حامد کاویانپور به عنوان سه تفنگدار یاد می کردند. سه ستاره‌ای در ترکیب پرسپولیس که فاصله سنی با یکدیگر نداشتند و امید را در دل هواداران این تیم بارور می کردند. سه بازیکن باکیفیت و علاقمند به پیراهن این تیم که البته آینده متفاوتی داشتند.


از تصاویر مشهور این سه می شود به تصویری اشاره کرد که آنها روی دست سمت راست یله داده و پشت هم روی چمن کارگران رو به دوربین فرشاد عباسی ژست گرفته اند. عکسی که شور جوانی و رفاقت تند این سه را در خود پنهان کرده بود.

رابطه دوستی این سه بازیکن البته در سال های بعد به واسطه تغییرات جبری مسیر دیگری پیدا کرد، علی کریمی که خیلی زود به امارات، آلمان و قطر رفت و در بازگشت هم مدتی در این تیم به میدان رفت. حامد کاویانپور نیز بعد از یک مدت لژیونر شدن در فوتبال ترکیه بار دیگر به ایران بازگشت. علی انصاریان هم که در دوره علی پروین بازیکن ثابت این تیم بود، با جدایی پروین و حضور سرمربی جدید در نهایت مجبور به ترک سرخپوشان شد و در سال‌های بعد از پرسپولیس نیز در باشگاه‌هایی مثل استقلال خوزستان و شاهین بوشهر هم طی کرد. البته یک نوار نامرئی این سه را به هم وصل می کرد و هواداران هرگز از یاد نمی بردند که پرسپولیس با بازیکنانی که دو تن از آنها تجربه پوشیدن پیراهن شماره هشت را داشتند چه روزهای خوشی را تجربه کرده بود.

اما از آن روزها که بگذریم علی کریمی حالا به عنوان یک بازیکن بازنشسته و یک چهره پیشکسوت خود را آماده حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال می کند. اما در زمانی که او احتیاج به کارهای تشکیلاتی، لابی و مذاکره با اعضای مجمع را دارد، دو مصیبت متوالی توان او را گرفته است و در شرایطی که رقبا مشغول رایزنی برای جلب آرا هستند او از آن بیمارستان به این بیمارستان به دنبال رتق و فتق امور رفقای عزیز کرونا زده اش است.

مصیب اول از دست دادن مهرداد میناوند دوست صمیمی کریمی در سال های اخیر بود و مصیب دوم درگذشت علی انصاریان در اوج جوانی و در شرایطی که تازه داشت دور تازه ای از زندگی خود را با فعالیت های سینمایی آغاز می کرد. در این شرایط دیدن علی کریمی برای خانواده هر دو متوفی قوت قلب بود اما حتی تلاش های او نیز سرنوشت را تغییر نداد تا غمی بزرگ بر دل کریمی بماند. غمی که در تصویر یک عکاس آماتور از بیمارستان فرهیختگان کاملا مشخص است؛ جایی که علی کریمی خم شده و خرد شده آرام اشک می ریزد و به عاقبت این دنیا نفرین می‌فرستد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن