خرید فرانسوی فرهاد را روسفید کرد

طلسم‌شکنی استقلال در فولادشهر

b_150_100_16777215_00_images_Esteghlal_FC.svg.pngتیم فوتبال استقلال در هفته دوم لیگ برتر باشگاه‌های ایران در ورزشگاه فولادشهر اصفهان مقابل ذوب‌آهن به پیروزی ارزشمند دو بر صفر دست یافت.
 تیم‌های استقلال و ذوب‌آهن اصفهان در یکی از دیدارهای حساس هفته دوم لیگ برتر باشگاه‌های ایران دوشنبه شب در ورزشگاه فولاد شهر به مصاف یکدیگر رفتند.
قضاوت این دیدار را «حسن اکرمی» را با کمک‌های «جلیل شعرانی» و «حسین مرادی» بر عهده داشت.
ذوب‌آهن پس از پیروزی در هفته نخست مقابل صنعت‌نفت آبادان به دنبال سه امتیاز خانگی بود تا دومین پیروزی خود در لیگ برتر را جشن بگیرد از طرف دیگر آبی‌پوشان تهرانی که در هفته اول هوادار را در خانه با یک گل شکست دادند در تلاش بودند تعداد امتیازات خود ر لیگ برتر را به عدد ۶ برسانند.
فرهاد مجیدی که به خوبی می‌دانست استقلال در پنج دیدار گذشته خود در فولاد شهر طعم پیروزی را نچشیده است می‌خواست در این بازی طلسم شکنی کند و تیمش را در قامت یک مدعی قهرمانی نشان دهد.
استقلال در فولادشهر با ارائه فوتبالی هدفمند به برتری با ارزش یک بر صفر دست یافت تا نشان دهد در این فصل حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.
در دقیقه یک ارسال امیرحسین صدقی از سمت راست با ضربه سر رضا خالقی‌فر همراه شد و نزدیک بود استقلال یکی از سریع‌ترین گل‌های لیگ برتر را دریافت کند اما سید حسین حسینی دروازه تیمش را نجات داد.
در دقیقه ۲۷ کوین یامگا در اولین بازی خود با پیراهن استقلال حرکت دیدنی در عرض انجام داد و با چرخشی مناسب مدافعان ذوب‌آهن را از جریان مسابقه خارج کرد و با ضربه آرام اما دقیق و فنی توپ را به گوشه دروازه ذوب‌آهن فرستاد تا این تیم اولین گل را در لیگ برتر دریافت کند.
در دقیقه ۴۰ اشتباه مهدی پور موقعیت خوبی را برای ذوب‌آهن فراهم کرد اما شوت عارف رستمی از بالای دروازه استقلال به خارج رفت تا بهترین موقعیت این تیم در نیمه نخست برای گلزنی از بین برود.
در دقیقه ۴۷ همکاری خوب بازیکنان ذوب‌آهن با ضربه سینا اسدبیگی همراه شد که رشید مظاهری با جایگری مناسب دروازه تیمش را بسته نگه داشت.
در دقیقه ۵۵ پاس محمد خدابنده لو در شرایط مشکوک به آفساید به مسعود ابراهیم زاده رسید و ارسال این بازیکن درون محوطه جریمه به خالقی‌فر رسید و این بازیکن شوتش را به سمت دروازه زد که با تکل به موقع یزدانی، دروازه استقلال از یک خطر بزرگ نجات پیدا کرد.
در دقیقه ۷۲ توپ در گوشه محوطه جریمه به جعفر سلمانی رسید و شوت این بازیکن به شکل خطرناکی از کنار دروازه ذوب‌آهن به بیرون رفت.
در دقیقه ۸۴ پورعلی از راه دور اقدام به شوت‌زنی کرد که رشید مظاهری به زحمت و در دو مرحله این توپ را مهار کرد.
در دقیقه ۹۴ جعفر سلمانی موقعیت بسیار خوبی برای زدن گل دوم استقلال داشت و در حالی که فقط حبیب فرعباسی را پیش رو داشت توپ را به خارج زد.
در دقیقه ۹۵ همه چیز از توپ‌ ربایی سعید مهری در زمین استقلال آغاز شد و توپ به امیر علی صادقی رسید و پاس این بازیکن در موقعیت تک به تک به کوین یامگا رسید تا این بازیکن خودش و استقلال را دو گُله کند.
در نیمه نخست این دیدار کوین یامگا بر اثر برخورد با سجاد جعفری از ناحیه سر دچار خونریزی شد تا با سری بانداژ شده به بازی ادامه دهد. بازیکن ذوب‌آهن نیز که دچار مصدومیت شده بود از زمین خارج و جای خود را به سینا اسدبیگی داد.
سیدحسین حسینی که در دقیقه اول بازی با یک واکنش دروازه استقلال را نجات داده بود از ناحیه کمر دچار آسیب دیدگی جدی شد و در دقیقه ۱۰ جای خود را به رشید مظاهری داد.
علیرضا مرزبان مربی سپاهان در ورزشگاه حضور پیدا کرد تا این دیدار را از نزدیک تماشا کند.
ترکیب ذوب‌آهن اصفهان:
حبیب فرعباسی، امیرحسین صدقی، حامد نورمحمدی، پوریا پورعلی، مسعود ابراهیم زاده، رضا خالقی فر(میلاد جهانی)، آرمان قاسمی، سجاد جعفری(سینا اسدبیگی)، عارف رستمی(حسین شنانی)، امیر شبانی(حسین ابراهیمی)، محمد خدا بنده لو(بابا محمدی)
ترکیب استقلال:
سید حسین حسینی(رشید مظاهری)، حسین مرادمند، سیاوش یزدانی، آرش رضاوند، مهدی مهدی‌پور، کوین یامگا، جعفر سلمانی، ووریا غفوری، محمد دانشگر، ارسلان مطهری(سعید مهری)، امیرحسین حسین زاده(امیرعلی صادقی)

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن