شهرداری همدان یک گام تا جام قهرمانی لیگ ۲

b_150_100_16777215_00_images_z_shahrdari.jpgپرونده فصل جاری لیگ دسته دوم فوتبال کشور برای تعیین تیم قهرمان درحالی فردا دوشنبه بسته می‌شود که شهرداری همدان در فینال این مسابقات باید به مصاف مس شهربابک برود.
هر ۲ تیم با صدرنشینی در گروه‌های الف و ب لیگ دسته دوم فوتبال کشور روانه دیدار فینال شدند و فردا این بازی در زمین بی‌طرف ورزشگاه دستگردی تهران برگزار می‌شود.
به لحاظ آماری شهرداری همدان درجدول رده‌بندی گروه یک از ۲۶ بازی صاحب ۱۳ برد، ۹ تساوی و چهار باخت شد تا با کسب عنوان قهرمانی این گروه، مستقیم راهی لیگ دسته یک کشور شود.
شهرداری همدان با سرمربیگری طلایی منش در این ۲۶ بازی ۲۵ گل زده و ۱۲ گل خورده را ثبت کردند تا در نهایت ۴۸ امتیاز کسب کنند.
اما در گروه ب این مسابقات نیز مس شهربابک با سرمربیگری وحید رضایی فصل درخشانی را پشت سرگذاشت و توانست در ۲۶ بازی ۱۷ برد، هفت تساوی و تنها ۲ شکست را در کارنامه خود ثبت کند.
مسی‌ها با ۳۸ گل زده و تنها ۶ گل خورده، آمار بسیار خوبی را در فصل جاری لیگ دسته دوم فوتبال کشور برجای گذاشتند.
در نگاه آماری تیم مس شهربابک به مراتب برتر از شهرداری همدان در مرحله گروهی عمل کرده و یکی از بهترین تیم‌ها در فصول گذشته لیگ ۲ به شمار می‌رود.
تیمی که با اعتماد به وحید رضایی در سه سال گذشته توانست عملکرد مطلوبی داشته باشد و این ثبات در کادر فنی باعث شد تا امسال فراتر از لیگ ۲ ظاهر شوند.
در آن سوی میدان نیز شهرداری در فصل جاری لیگ ۲ با اتکا به رضا طلایی منش مربی بومی و باتجربه فوتبال همدان، سال درخشانی را رقم زد و بار دیگر توانمندی بومی‌ها را ثابت کرد.
مصاف با بهترین تیم لیگ ۲
شهرداری همدان در حالی فردا پذیرای مس شهربابک است که نماینده کرمان در فصل جاری لیگ ۲ آمار خیره کننده‌ای را برجای گذاشت و بروی کاغذ بهترین تیم لقب گرفت.
آن‌ها در ۲۶ بازی ۳۸ گل زده داشتند که از این حیث بهترین خط حمله و با دریافت تنها ۶ گل خورده نیز عنوان بهترین خط دفاعی را به شاگردان وحید رضایی اختصاص دادند.
مسی‌ها به خصوص در نیم فصل دوم با جذب بازیکنان کلیدی از جمله چند مهره باتجربه و مطرح تیم پاس در شرایط ایده آل قرار گرفتند و تا پایان مسابقات به عنوان مدعی صعود به کسب نتایج درخشان خود ادامه دادند.
مسی‌ها به خصوص در نیم فصل دوم با جذب بازیکنان کلیدی از جمله چند مهره باتجربه و مطرح تیم پاس در شرایط ایده آل قرار گرفتند و تا پایان مسابقات به عنوان مدعی صعود به کسب نتایج درخشان خود ادامه دادند.
همین مساله سبب شد تا مس شهربابک به لحاظ آماری بالاتر از همه حریفان گروه الف و ب قرار بگیرد و حریف سرسختی برای شهرداری در دیدار فینال باشد.
تیمی که از بازیکنان باتجربه و با سابقه در لیگ‌های برتر و یک سود می‌برد و هفته‌ها قبل از پایان مسابقات فصل جاری لیگ ۲، صعودش را مسجل کرده بود.
پرونده جنجال برانگیر نفت امیدیه و سقوط انضباطی این تیم با کسر امتیاز از بالای جدول به جمع قعرنشینان گروه ب باعث شد تا مس با خیال آسوده در مسیر صعود قرار بگیرد.
این تیم در نیم فصل دوم مسابقات به هیچ تیمی نباخت و توانست با اقتدار به صدرنشینی خود ادامه بدهد و هفته‌های پایانی نیز به جهت اختلاف امتیاز زیاد با دیگر تیم‌ها، دیدارهای خود را با جنبه دستگرمی برگزار کرد.
انگیزه شهرداری برای قهرمانی
شهرداری همدان اگرچه به لحاظ آماری در سطح مس شهربابک قرار ندارد اما این تیم با انگیزه دوچندان برای تصاحب جام قهرمانی تمرین می‌کند.
رضا طلایی منش یکبار تجربه حضور در فینال لیگ ۲ کشور را با الوند همدان داشته اما هرگز نتوانست به جام قهرمانی دست یابد و این بار در تلاش برای کسب قهرمانی است.
رضا طلایی منش یکبار تجربه حضور در فینال لیگ ۲ کشور را با الوند همدان داشته اما هرگز نتوانست به جام قهرمانی دست یابد و این بار در تلاش برای کسب قهرمانی است.
تیم تحت هدایت او را اغلب بازیکنان مستعد بومی تشکیل می‌دهند و با کادر فنی بومی خود توانست خلق شگفتی کند.
سرمربی کهنه کار فوتبال همدان در حالی به این افتخار رسید که در سال‌های اخیر به دور از فوتبال، به دنبال زندگی شخصی خود بود.
او انتخاب پرحرف و حدیث عباس صوفی شهردار همدان بود که در نهایت با کارنامه‌ای درخشان سکوت را بر لبان منتقدان خود نشاند تا شهرداری با تلاش او و سایر دست اندرکاران بتواند تاریخ‌سازی کند.
حالا طلایی منش و شاگردانش می‌خواهند برای نخستین بار در فوتبال همدان به یک نشان مهم برسند و جام قهرمانی را به خانه ببرند.
همدان در سال‌های اخیر همواره یکی از استان‌های ناکام در سطح لیگ فوتبال کشور بوده و اکنون این فرصت طلایی برای جبران تلخی‌های گذشته مهیا شده است.
داوران البرزی قاضی شهرداری – مس
دیدار فینال لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور طبق برنامه اعلامی از سوی کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال قرار است فردا دوشنبه چهارم مردادماه از ساعت ۱۹: ۳۰ در ورزشگاه دستگردی تهران برگزار شود.
بر اساس اعلام کمیته داوران؛ تیم داوری متشکل از استان البرز قضاوت این دیدار را برعهده خواهند داشت.
عنایت قوچ کانلو به عنوان داور وسط این دیدار خواهد بود و میلاد قنبری و امین اسماعیل آزاد وی را در امر قضاوت یاری خواهند کرد.
هر ۲ تیم شهرداری همدان و مس شهربابک پیش از این با قهرمانی در گروه‌های الف و ب لیگ دسته دوم فوتبال کشور، صعود خود را به لیگ یک مسجل کرده‌اند.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن