بانوی نهاوندی رکورددار جدید فوتبال ایران/ دختری که رکورد کلین‌شیت فوتبال‌ ایران را شکست

b_150_100_16777215_00_images_13981007000216_Test_PhotoN.jpgدروازه بان جوان اهل شهرستان نهاوند موفق شد رکورد گل نخوردن تاریخ فوتبال ایران را به نام خود ثبت کند دختری که با 953 دقیقه ثبت کلین شیت، رکورداری افسانه‌ای را خلق کرد.
به گزارش همدان فوتبال و به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، «زهرا خواجوی» دروازه‌بان نهاوندی تیم وچان کردستان است که این روزها حسابی گرد و خاک به پا کرده است و خبر از ثبت یک رکورد جدید کلین شیت در تاریخ فوتبال ایران را به گوش همگان رساند.
دروازه‌بان جوان تیم وچان کردستان با بسته نگه داشتن دروازه‌اش در نیمه اول بازی با شهرداری بم، رکورد «پیام نیازمند» سنگربان تیم سپاهان را شکست و بیشترین تعداد دقیقه کلین شیت را به نام خود ثبت کرد.
زهرا خواجوی دروازه بان ۲۰ ساله استان همدان عضو تیم کردستان که تا پیش از دیدار امروز این تیم به مدت ۹۰۰ دقیقه یعنی ۱۰ دیدار پیاپی از لیگ برتر بانوان دروازه خود را بسته نگه داشته بود در نهایت با دقایقی که در دیدار قبلی از دروازه خود محافظت کرد موفق به ثبت رکوردی جاودانه در فوتبال ایران شد.
خواجوی که پیش از بازی‌های امسال خود را به عنوان یکی از دروازه بان‌های آینده‌دار فوتبال ایران معرفی کرده بود حالا می‌تواند با رعایت دقیق نکات حرفه‌ای که باید توسط یک فوتبالیست آینده‎‌دار رعایت شود یکی از امید‌های فوتبال ایران در عرصه جهانی لقب بگیرد.این بانوی تاریخ‌ساز و نهاوندی تیم ملی فوتبال ایران حالا با ثبت رکورد ۹۵۳ دقیقه بیشترین دقایق کلین در میان دروازه‌بان‌های ایرانی را به نام خود زد.
این گلر جوان که فصل قبل با درخشش در تیم شهرداری بم موفق به فتح عنوان قهرمانی در لیگ برتر فوتبال بانوان شده بود حالا دروازه‌بان شماره یک تیم ملی فوتبال ایران است. او در ادامه بازی‌های خوب خود پیش از بازی‌های لیگ فعلی، از بم به سوی سنندج حرکت کرد و با عضویت در تیم وچان کردستان چالش جدیدی را در زندگی خود آغاز کرد و اتفاقا تا اینجای لیگ توانسته به بهترین نحو در جدیدترین چالش زندگی خود موفق باشد.
بهترین اتفاقات برای این دروازه‌بان می‌توانست در بازی برابر تیم سابق خود بیافتد. خواجوی که تنها ۳۶دقیقه زمان می‌خواست تا رکورد ۹۳۵ پیام نیازمند دروازه‌بان تیم سپاهان اصفهان را بشکند می‌توانست با گل نخوردن در بازی امروز یک نیم فصل کلین شیت و البته رکوردی دست‌نیافتنی‌تر را به نام خود بزند که هر چند این اتفاق نیفتاد، اما رسیدن به عددی جدید در فوتبال ایران باعث شد تا او حالا به عنوان رکورددار در صدر اخبار ورزشی قرار بگیرد.
زهرا خواجوی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس با اشاره به ثبت کلین شیت جدید فوتبال ایران، اظهار کرد: من از ابتدای فصل با انجام تمرینات خوب و مستمر به دنبال یک موفقیت بزرگ بودم که خوشبختانه این امر تحقق یافت.به دنبال رکوردشکنی بودم
دروازه‌بان تیم وچان سنندج ادامه داد: تا قبل از بازی برابر شهرداری بم، موفق به بسته نگهداشتن دروازه خود در ۱۰ دیدار شده بودم که رکورد ۹۰۰ دقیقه‌ای داشت.
وی بیان کرد: می‌دانستم که این رکورد برای دروازه‌بان تیم سپاهان اصفهان است و مصمم بودم که این را افزایش دهم که در نهایت موفق به جابجا کردن این رکورد تا ۱۸ دقیقه شدم.
خواجوی افزود: من سال قبل در شهرداری بم عضو بودم که قهرمان شدم، در این بازی هم کار بسیار سختی داشتم تا گلی دریافت نکنم که در نهایت ۵۳ دقیقه مقاومت کردم.
وی اضافه کرد: فوتبال یک بازی گروهی است و من بابت ثبت این رکورد از همه هم‌تیمی‌های خود سپاسگزارم که به من کمک کردند تا این رکورد را خلق کنم.
دروازه‌بان نهاوندی تیم وچان کردستان خاطرنشان کرد: هدف اصلی من کسب عنوان قهرمانی با تیم کردستان در فوتبال بانوان است و این بازی جنگ قهرمانی نیم‌فصل بود که با اشتباهات فردی آن را تقدیم بمی‌ها کردیم.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن