پایان کار خزرپوشان ساری در لیگ برتر فوتسال بانوان با ۲ امتیاز

b_150_100_16777215_00_images_194830.jpgتیم فوتسال بانوان خزرپوشان ساری ظهر امروز جمعه آخرین دیدار مرحله مقدماتی لیگ برتر فوتسال بانوان کشور را نیز واگذار کرد تا بدون برد از ۱۱ مسابقه به مرحله پایین‌تر سقوط کند و برای کسب سهمیه لیگ برتری خود در مرحله پلی‌آف بازنده‌ها ، با سه تیم دیگر بجنگد.
 هفته دوازدهم و پایانی مرحله مقدماتی لیگ برتر فوتسال بانوان کشور ظهر امروز با برگزاری ۶ دیدار از ۲ گروه هفت تیمی این رقابت‌ها به پایان رسید و تکلیف تیم‌های صعود کننده به مرحله نهایی برای تعیین قهرمان و تیم‌های سقوط‌کننده به مرحله پلی‌آف بازنده‌ها برای مشخص شدن تیم‌های سقوط‌کننده به لیگ دسته اول مشخص شد.
در یکی از بازی‌های این هفته خزرپوشان ساری که همچنان در جدول لیگ با نام شهروند ساری ثبت است، بازی را به حریف قدرتمند و صدرنشین گروه یک مسابقات با نتیجه ۴ – ۰ واگذار کرد و با کسب فقط دو امتیاز از ۱۱ مسابقه به کار خود پایان دهد. شهروندی‌ها یا خزرپوشان ساری با هدایت فائزه جعفرزاده از ۱۱ مسابقه‌ای که باید برگزار می‌کردند در دیدار هفته نخست به دلیل نقص مدارک اجازه حضور در مسابقه را نیافتند و بازنده اعلام شدند. از ۱۰ مسابقه دیگر هم ۸ شکست و دو تساوی کسب کردند و در نهایت با دو امتیاز تیم آخر گروه اول این مسابقات شدند.
عملکرد در طول مسابقات
این تیم که در گروه یک مسابقات با تیم‌های فوتسال شرکت ملی‌حفاری اهواز، سایپا تهران، مس کرمان، نامی‌نو اصفهان، هیأت فوتبال رودان و پویندگان فجر شیراز حضور داشت در طول رقابت‌ها ۱۹ گل به ثمر رساند و ۴۹ گل دریافت کرد.
پس از نتیجه ۳ – ۰ هفته نخست به سود سایپا، خزرپوشان یا همان شهروند ساری که از ابتدای فصل درباره مالکیت و حمایت مالی از این تیم حاشیه‌های متعددی وجود داشت، در هفته دوم مقابل هیأت فوتبال رودان به تساوی پرگل خانگی ۵ - ۵ دست یافت و به نتیجه گرفتن در مسابقات امیدوار شد ، اما در هفته سوم شکست سنگین ۶ – ۱ را در کرمان مقابل بانوان مس این شهر متحمل شد. هفته چهارم طبق قرعه به خزرپوشان استراحت خورد و در هفته پنجم همان نتیجه‌ای را که مقابل مس کرمان کسب کردند ، این بار در ساری تکرار کردند؛ شکست خانگی سنگین ۶ – ۱ مقابل شرکت ملی حفاری ایران خبر از بحرانی بودن وضعیت این تیم در امتیازگیری و تکرار سرنوشت تیم‌های فوتبال و فوتسال بانوان مازندران در لیگ‌های برتر می‌داد.
دیدار هفته ششم نماینده مازندران در لیگ برتر فوتسال مسابقه برگشت با هیأت فوتبال رودان بود که با تساوی ۴-۴ دو تیم در رودان رقم خورد تا هر دو تساوی خزرپوشان در لیگ برتر فوتسال مقابل این تیم رودانی ثبت شود.
دختران فوتسالیست مازندران در هفته هفتم میزبان نامی‌نو اصفهان شدند و ۴ – ۳ از حریف و مهمان اصفهانی خود شکست خوردند ، اما سنگین‌ترین شکست خزرپوشان در هفته هشتم و مقابل سایپا رقم خورد. دو تیم که در هفته نخست رقابت‌ها به دلیل نقص مدارک خزرپوشان به مصاف هم نرفتند، در هفته هشتم به میزبانی ساروی‌ها مقابل هم قرار گرفتند که نتیجه این دیدار ۱۰ – ۲ به سود نارنجی‌پوش‌های لیگ برتر فوتسال تمام شد.
مسابقه هفته نهم نیز برای شهروند / خزرپوشان ساری با شکست ۲-۱ مقابل پویندگان فجر شیراز در زمین حریف پایان یافت و در هفته دهم یک شکست دیگر مقابل مس کرمان در پرونده دختران فوتسالیست‌ مازندران ثبت شد. کرمانی‌ها که در دیدار رفت موفق شده بودند شاگردان فائزه جعفری را ۶ – ۱ شکست دهند، در دیدار برگشت نیز با نتیجه ۵ – ۲ حریف مازندرانی خود را شکست دادند.
شهروند / خزرپوشان ساری در هفته یازدهم به قرعه استراحت خوردند و آخرین دیدارشان نیز ظهر امروز در اهواز مقابل شرکت ملی حفاری ایران برگزار شد که با ۴ گل مسابقه را به حریف قدرتمند خود واگذار کردند.
نبرد برای بقا در پلی‌آف بازنده‌ها
حالا این تیم باید در مرحله پلی‌آف بازنده‌ها با سه تیم دیگر پایین جدولی دو گروه رقابت کند و برای بقا در لیگ برتر بجنگد. از گروه یک رقابت‌ها علاوه بر شهروند ساری، پویندگان فجر شیراز نیز با ۴ امتیاز به عنوان تیم ششم جدول به مرحله حذفی سقوط کرده است. از گروه دوم رقابت‌ها نیز هیأت فوتبال اصفهان با صفر امتیاز و کیمیای اسفراین با ۴ امتیاز گزینه‌های سقوط به دسته یک فوتسال بانوان کشور هستند. به عبارتی دیگر از چهار تیم سقوط کرده به مرحله پلی‌آف بازنده‌ها ، دو تیم ششم دو گروه ۴ امتیازی هستند و شهروند ساری و هیأت فوتبال اصفهان که تیم‌های هفتم دو گروه هستند ضعیف‌ترین تیم‌های این دوره از مسابقات محسوب می‌شوند و گزینه‌های جدی‌تری برای سقوط به شمار می‌آیند.
به این ترتیب و با قرار گرفتن تیم فوتسال بانوان شهروند ساری در رتبه هفتم گروه اول این رقابت‌ها، هر دو تیم فوتسال شهروند مردان و زنان ساری در این فصل به مرحله پلی‌آف بازنده‌ها سقوط کرده‌اند. تیم فوتسال مردان شهروند ساری نیز در جدول هفت تیمی گروه اول لیگ برتر فوتسال با ۱۲ امتیاز از ۱۲ بازی در رتبه ششم قرار گرفت و برای سقوط نکردن در مرحله پلی‌آف با ایمان شیراز، اهورای بهبهان و کوثر اصفهان رقابت می‌کند. مردان شهروند دیروز در شیراز موفق شدند ایمان شیراز را با نتیجه ۲-۰ شکست دهند و به بقا در لیگ امیدوار شوند.
به اعتقاد کارشناسان سرنوشتی که برای تیم فوتسال بانوان شهروند ساری رقم خورد، تکرار نتایجی است که در سایه سوءمدیریت بر فوتبال و فوتسال بانوان استان و کم‌توجهی به این بخش با وجود استعدادهای درخشان فوتبالی در دختران این استان، طی سال‌های اخیر برای سایر تیم‌های فوتسال و فوتبال بانوان مازندران رقم خورد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن