دیدار‌های سرنوشت ساز شهرداری همدان در لیگ دسته یک

b_150_100_16777215_00_images_phocagallery_avatars_shahrdari1400.jpgلیگ یک کشور هفته‌های پایانی خود را سپری می‌کند و نماینده فوتبال همدان جدال نفس گیر را مقابل حریفان خود دارد.
به گزارش "همدان فوتبال" و به نقل از ایرنا، تیم شهرداری تنها نماینده فوتبال همدان در لیگ یک کشور اگرچه فاصله چند پله‌ای با قعرجدول دارند، اما همچنان خطر سقوط این تیم را تهدید می‌کند.
شهرداری همدان در حال حاضر تیم رده دهمی لیگ دسته یک کشور است و برای تیمی که نخستین سال حضورش در این مسابقات را تجربه می‌کند، جایگاه مطلوب به شمار می‌رود.
این تیم اگرچه در منطقه سقوط قرار ندارد، اما از دست دادن امتیاز در هفته‌های آتی چه بسا سرنوشتی تلخ را برای آن‌ها رقم بزند؛ بنابراین نباید بقا در لیگ را برای این تیم تمام شده دانست چرا که فاصله امتیازی تیم‌ها بسیار نزدیک است و هر هفته شاهد تغییرات در جدول مسابقات هستیم.
شهرداری همدان هشت دیدار سرنوشت ساز را تا پایان فصل جاری مسابقات لیگ دسته یک فوتبال کشور در پیش دارد.
شاگردان طلایی منش باید در ادامه مسابقات به ترتیب برابر ویستاتوربین تهران، خیبر خرم آباد، استقلال خوزستان، مس شهربابک، خوشه طلایی ساوه، شمس آذرقزوین، استقلال ملاثانی و سایپا تهران به میدان بروند.
ویستاتوربین تهران تیم رده دوازدهمی، استقلال خوزستان تیم رده ششمی، خوشه طلایی ساوه تیم رده نهمی و استقلال ملاثانی تیم رده پانزدهمی تیم‌هایی هستند که شهرداری از آن‌ها میزبانی می‌کند.
همچنین خیبرخرم آباد تیم رده چهارمی، مس شهربابک تیم رده هفتمی، شمس آذرقزوین تیم رده سیزدهمی و سایپا تهران تیم رده یازدهمی نیز پذیرای شهرداری همدان خواهند بود.
در واقع بیشتر بازی‌های شهرداری همدان در ادامه مسابقات با تیم‌های همسایه خود در جدول رده‌بندی لیگ یک است که به حساسیت مسابقات خواهد افزود.
هشت دیداری که شهرداری باید چهار بازی خانگی و چهار دیدار خارج از خانه را برگزار کند.
جدال هشت تیم در نیمه دوم جدول
نکته جالب توجه در رقابت‌های فصل جاری لیگ دسته یک کشور امتیاز‌های نزدیک تیم‌های نیمه دوم جدول است که هر هفته می‌تواند جابجایی گسترده را در جدول ثبت کند.
اکنون تیم‌های خوشه طلایی ساوه، شهرداری همدان، سایپا و ویستاتوربین تهران به همراه شمس آذرقزوین هر کدام با امتیاز مشابه ۳۲ به ترتیب رده‌های نهم تا سیزدهم جدول را در اختیار دارند و تفاضل گل بهتر باعث این رتبه‌بندی شده است.
اما تیم قشقایی شیراز و استقلال ملاثانی نیز با ۳۱ و ۳۰ امتیاز به ترتیب رده‌های چهاردهم و پانزدهم جدول را در اختیار گرفته‌اند و رایکا بابل نیز با ۲۵ امتیاز و قرار گرفتن در رده شانزدهم همچنان امید به بقا دارد.
تیم‌های ماشین‌سازی تبریز و شاهین شهرداری بوشهر نیز با امتیاز مشابه یازده در رتبه‌های هفدهم و هجدهم جدول ایستاده‌اند که در واقع گزینه اصلی سقوط هستند.
از جدول ۱۸ تیمی لیگ دسته یک کشور سه تیم به لیگ دسته دوم سقوط می‌کنند و هم اکنون ماشین‌سازی تبریز، شهرداری بوشهر و رایکا بابل کاندیدای اصلی سقوط به شمار می‌روند.
با این حال هشت هفته از مسابقات باقی مانده که ۲۴ امتیاز سرنوشت ساز برای هر تیمی به شمار می‌رود و نباید از هم اکنون به خیال قطعی شدن بقا در لیگ یک، بازی‌های آتی را دست کم گرفت.
عملکرد مطلوب شهرداری در نخستین سال حضور
آمار و ارقام رقابت‌های لیگ دسته اول کشور نشان می‌دهد که شهرداری همدان در یکمین سال حضورش در این مسابقات عملکرد خوبی را به نسبت سایر تیم‌ها که اغلب سالیان سال در این سطح از بازی‌ها حضور دارند، مطلوب بوده است.
شاگردان طلایی منش تا به اینجا از ۲۶ بازی صاحب ۶ برد، ۱۴ تساوی و ۶ شکست شده‌اند تا با ۲۰ گل زده و ۱۸ گل خورده در رده دهم جدول باقی بمانند.
شهرداری همدان هفته هاست که در همین رتبه دهم جدول باقی مانده و سایر نتایج تغییری در جایگاه این تیم نداشته است.
رکوردار تساوی در فوتبال کشور با همین دیدار‌های مساوی توانسته به مراتب بالاتر از تیم‌های قدرتمند و با سابقه نظیر سایپا تهران، قشقایی شیراز و رایکا بابل در کورس میانه جدولی‌ها قرار بگیرد.
هر چند شهرداری چی‌ها در مقایسه با تیم‌های همسایه خود برد آنچنانی نداشته‌اند، اما باخت‌های این تیم هم حتی در سطح تیم‌های مدعی صعود بوده که نشان می‌دهد برای جلوگیری از شکست، تلاش فراوانی داشته‌اند.
شهرداری به لحاظ گل خورده نیز چهارمین خط دفاعی موفق لیگ یک در فصل جاری را در اختیار داشته‌اند و گل زده آن‌ها نیز آمار متوسط را نشان می‌دهد.
تیمی که بیش از نیمی از آن با بازیکنان بومی شکل گرفته و با اعتماد به کادر فنی بومی توانسته است در جدال با حریفان قدرتمند خود نتایج آبرومندانه را کسب کند.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن