کومان: به بهترین مسیِ ممکن نیاز داریم

b_150_100_16777215_00_images_messi.jpgسرمربی بارسلونا گفت: به بهترین مسیِ ممکن نیاز داریم و البته تیم هم باید بهترین نمایش خودش را ارائه دهد؛ باید خوب و کامل کار کرد.
 رونالد کومان در نشست خبری پیش از بازی برابر رئال مادرید درباره صحبت‌های کلوپ راجع به زمین رئال مادرید اظهار داشت: این بی‌احترامی به باشگاهی بزرگ مثل رئال مادرید است. آنها تصمیم گرفتند در شرایط برگزاری بازی‌ها بدون تماشاگر، ورزشگاه برنابئو را بازسازی کنند و تصمیم درستی هم بود. طبعا برای هر میزبان، بازی در حضور تماشاگرانش مزیت است و در شرایط فعلی هیچ تیمی از بازی خانگی در ورزشگاه بدون تماشاگر لذت نمی‌برد ولی در هر صورت وضعیت فعلی همین است و باید آن را پذیرفت.

وی درباره آخرین وضعیت تیمش پیش از فرا رسیدن ال‌کلاسیکو خاطرنشان کرد: روند خوبی را طی می‌کنیم و تیم به اطمینان خوبی رسیده است. رئال هم اخیرا بسیار بهتر شده و هر دوی ما در شرایط مطلوبی به سر می‌بریم. ۲ تیم برای قهرمانی می‌جنگند و همین نشان می‌دهد که بازی فردا چه اهمیتی دارد. معتقدم نتیجه نهایی تعیین کننده نیست چون پس از ال‌کلاسیکو هنوز هشت بازی دیگر باید انجام دهیم. هر دیداری در لالیگا دشواری‌های خاص خودش را دارد و کسب پیروزی ساده نیست. می‌توانم بگویم که برنده بازی روحیه مضاعفی خواهد گرفت؛ همین.

سرمربی بارسلونا درباره وضعیت ژرارد پیکه و سرخی روبرتو گفت: هر ۲ برایمان بازیکنانی مهم هستند؛ نه صرفا از جهت کیفیت فنی. پیکه و سرخی باتجربه‌اند و حضورشان در رختکن همیشه مثبت است. هر ۲ از لحاظ بدنی در شرایط خوبی به سر می‌برند و بسیار باانگیزه برای کمک به تیم هستند. خوشحالم که تقریبا همه بازیکنانم را در اختیار دارم.

وی همچنین اذعان داشت: رئال به روش‌های مختلفی بازی می‌کند و باید منتظر ماند و دید. ما به نحوی آماده شده‌ایم که برابر هر سیستمی از رئال، خوب و موثر واکنش نشان دهیم. باید مالک توپ و زمین باشیم و رئال را به خوبی پرس کنیم.

کومان در ادامه از فرنکی دی‌یونگ تمجید کرد و بیان داشت: این امتیاز اوست که می‌تواند در دفاع و هافبک بازی کند. اگر دفاع میانی باشد، بازی از عقبمان بهتر می‌شود و در خط میانی هم نشان داده است که به خوبی می‌تواند حتی در محوطه جریمه حریف، خطرساز شود. داشتن بازیکنی مثل دی‌یونگ برای هر مربی یک مزیت است. فردا مشخص می‌شود کجای زمین خواهد بود.

وی درباره غیبت سرخیو راموس و رافائل واران در بازی شنبه شب تصریح کرد: برای رئال غیبت این ۲ بازیکن مهم است و البته ما هم غایبانی داریم. پیکه و سرخی به بازی رسیده‌اند ولی باید توجه داشت که هفته‌ها به دور از میادین بودند. واران و راموس ۲ مدافع میانی بسیار خوب هستند و نباید از نقش کاپیتانی راموس هم گذشت. هر ۲ به تیم شخصیت می‌دهند اما رئال برابر لیورپول نشان داد که به چه خوبی راه پر کردن جای خالی این ۲ را بلد است.

کومان در پایان درباره لیونل مسی گفت: به بهترین مسیِ ممکن نیاز داریم و البته تیم هم باید بهترین نمایش خودش را ارائه دهد. باید خوب و کامل کار کرد؛ در حمله، در پاسکاری‌ها و در سرعت و تحرک بالا.

گفتنی است دیدار ال‌کلاسیکو از ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه شنبه شب آغاز می‌شود. بارسلونا در رده دوم و رئال مادرید در جایگاه سوم جدول رده بندی‌ لالیگا حضور دارند.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن