رم و ایتالیا در تسخیر آقای خاص

مورینیو بهتر از جیکوبز؛ طلای المپیک را به ژوزه بدهید

b_150_100_16777215_00_images_morinio.jpgمورینیو فضایی در رم ایجاد کرده است که چند سال بود حس نمی شد. هواداران دیوانه او شده اند و از حالا سرود قهرمانی می خوانند.
 آاس رم شب گذشته و به لطف گل دقیقه پایانی استفان الشعراوی بود که توانست بر ساسوئولو پیروز شده و به صدر جدول سری آ و بالاتر از میلان برسد اما نه این گل زیبا و تماشایی که حرکت ژوزه مورینیو بود که به تیتر یک رسانه ها بدل شد. از ایتالیا تا انگلیس همه از دویدن بی اختیار مورینیو می نویسند.
ژوزه که تابستان امسال هدایت رم را برعهده گرفت، بسیار زودتر از حد تصور در قلب هواداران قرار گرفت و بار دیگر به تیتر اول رسانه ها بدل شد. مورینیویی که در منچستر و تاتنهام اعتبار خود را خدشه دار شده دیده بود، حالا در رم به دنبال رستگاری است.
شاید بهترین تیتر در مورد مورینیو را نشریه میرر زده باشد با عنوان:« دویدن خاص» با تصویر مورینیو کنار "جیکوبز"، برنده طلای 100 متر المپیک از ایتالیا که همه دنیا را در توکیو شگفت زده کرد. ژوزه بهتر از جیکوبز و دیوانه وار به سمت حلقه شادی تیمش و هواداران جایگاه جنوبی می دوید انگار که دیگر فردایی وجود ندارد.
بله؛ مورینیو مثل یک بچه 10 ساله می دوید و او حالا تبدیل به چهره اول رم صدرنشین شده است. او حالا فضایی را در رم ایجاد کرده است که چند سال بود حس نمی شد. بخش قرمز و زرد رم حالا یکپارچه شور و اشتیاق است و هواداران خیلی زود سرود قهرمانی می خوانند و همه اینها به لطف یک نفر است؛ آقای همیشه خاص.
شاید آخرین بار رم را در نیمه نهایی لیگ قهرمانان 2018 تا این اندازه خوشحال دیده بودیم. پس از حذف کردن دراماتیک و باورنکردنی بارسا در یک چهارم نهایی، رم به مصاف لیورپول در نیمه نهایی رفت و حس هواداران وصف ناشدنی بود ولی این بار یک تفاوت اساسی با سه سال پیش دارد.
مورینیو حالا قدم به قدم در حال پایه ریزی و فرم دادن به تیمی است که در هفته های پایانی فصل، تصویر یک مدعی قهرمانی را داشته باشد. به لطف قدرت رهبری مورینیو و با حمایت هوادارانی که اکنون دیوانه ژوزه هستند این مهم شدنی است.
مورینیو فراتر از پیروزی دراماتیک رم، تبدیل به چهره اول شبکه های اجتماعی شده است و همه جا صحبت از او و دویدن دیوانه وارش است.
آبولا نشریه پرتغالی، مورینیو را روی جلد برده و مورد مشابه سال ها پیش او را به یاد آورده است، زمانی که ژوزه هدایت پورتو را برعهده داشت و تیمش توانست با پیروزی بر منچستر در اولدترافورد راهی فینال لیگ قهرمانان شود.
در توئیتر او را با جیکوبز مقایسه کرده و مورینیو را شایسته مدال طلای 100 متر المپیک می دانند و در اینستاگرام نیز صفحه رسمی کارلو ماتزونه مربی سابق رم که او نیز سابقه دویدن به سمت هواداران جایگاه جنوبی الیمپیکو را دارد، از او تمجید کرد.
مورینیو از دیشب سایت ها و شبکه های اجتماعی را به تسخیر خود در آورده است و با او رم حالا به نقشه قهرمانی برگشته است. فقط اوست که می تواند تیمی که 4 ماه پیش برای هشتمی با ساسوئولو می جنگید را به یک مدعی تبدیل کند. امسال می تواند سال جالوروسی باشد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن