اردوی آماده‌سازی میزبان جام‌جهانی از مرداد

b_150_100_16777215_00_images_stories_Fotball_Jahan_fifa_logo.pngسازمان لیگ قطر قصد دارد تا فصل کنونی رقابت های لیگ این کشور را تا فروردین به اتمام برساند و فصل بعدی نیز بدون ملی پوشان قطری آغاز شود.
به گزارش "همدان فوتبال" و به از نقل از ورزش سه، تقویم فصل بعدی فوتبالی در قطر توسط اتحادیه فوتبال این کشور مشخص شد. تغییراتی که در تقویم برگزاری مسابقات ایجاد شده، مطابق با آن چیزی است که کنفدراسیون آسیا برای اصلاح تقویم خود اعلام کرده است تا به باشگاه‌های قطری امکان شرکت در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا داده شود. این فرصتی برای کشورهای غرب آسیاست که موفق به حضور در جام جهانی شوند تا با آمادگی لازم در این رقابت ها شرکت کنند.
احمد العباسی مدیر اجرایی مسابقات و توسعه فوتبال لیگ ستارگان قطر نیز در مورد تاریخ برگزاری مسابقات صحبت و اعلام کرد که این فصل فوتبالی قطر طبق روال همیشه در اواسط اردیبهشت به پایان می رسد. این بدان معناست که تغییرات اساسی در استراتژی لیگ ستارگان ایجاد شده است که مقرر می دارد این فصل در اول آوریل به پایان می رسد تا بازیکنان بتوانند برای جام جهانی 2022 قطر آماده شوند.
همچنین قرار است که مرحله یک هشتم نهایی امیر کاپ قطر در تاریخ های 14 و 15 اسفند و دیدار پایانی نیز 27 اسفند برگزار شود. مرحله نیمه نهایی مسابقات جام اوردو نیز 4 فروردین و دیدار پایانی هم 8 فروردین به انجام خواهد رسید. لیگ ستارگان نیز 20 اسفند به اتمام می رسد.
از تاریخ 8 فروردین تا 7 اردیبهشت نیز 4 نماینده قطر برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا آماده می شوند و در این بازه زمانی مسابقات خود را برگزار می کنند. در مدت حضور باشگاه های این کشور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، مسابقات جام حذفی برای سایر باشگاه های لیگ برگزار می شود تا تداوم بازی های رسمی تیم ها تا پایان فصل فصل حفظ شود.
العباسی درباره فصل جدید لیگ قطر در فصل 2022/2023 تایید کرد که ممکن است که این رقابت ها از اوایل مرداد و بدون حضور بازیکنان ملی پوش برگزار شود چرا که این بازیکن برای حضور در رقابت های جام جهانی، در اردوی تیم ملی قطر به سر می برند. وی تاکید کرد که همکاری بسیار خوبی با باشگاه ها و کمیته برگزاری مسابقات برای تامین ورزشگاه های کافی وجود دارد و همچنین برنامه تیم ملی قطر برای آماده سازی برای جام جهانی اعلام خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن