تاملی بر بیانیه سبزپوشان همدانی علیه متولی فوتبال/ فرار رو به جلو

b_150_100_16777215_00_images_phocagallery_avatars_logopas1400.jpgدر چند روز اخیر تیم فوتبال پاس همدان در بازی رسانه‌ای کم‌کاری و ضعف‌های خود را با صدور بیانیه‌ای به گردن هیئت فوتبال استان همدان انداخت.
به گزارش "همدان فوتبال"، داستان تیم فوتبال پاس و انتقال این تیم به همدان داستان هزار و یک شبی بوده که هر روز با تصمیمات غلط در مدیریت پاس آخرین قهرمان ایران در آسیا به قهقرا می‌رود.
روز به روز سرنوشت این تیم با تصمیمات اشتباه رو به تباهی و سیاهی می‌رود و هر مدیری هم که به خواست کمک وارد این تیم می‌شود به وسیله افرادی که پاس را دوره کرده‌اند به مسیر غلط راهنمایی می‌شود.
نمونه آن امیر عظیمی که زحمات زیادی برای این تیم کشید اما در نهایت عطای کار را به لقایش بخشید.
در روزهای اخیر و در یک اقدام ناباورانه و بازی رسانه‌ای تیم فوتبال پاس همدان بیانیه را علیه هیئت فوتبال استان همدان منتشر کرد اما واقعیت داستان چیست؟
حمایتی که هیئت فوتبال استان همدان از زمان انتقال پاس به همدان انجام داده شاید تا به امروز در هیچ استانی از تیم‌های فوتبال آن انجام نشده است.
هیئت فوتبال استان همدان از زمان انتقال پاس به همدان تا به امروز حق ۳ درصد هیئت فوتبال که حق قانونی و دز تمام هیئت‌‌های فوتبال در کشور از قرارداد کادرفنی، اجرایی و بازیکنان باید پرداخت شود را از پاس دریافت نکرده و تا به امروز از منابع هیئت فوتبال استان همدان  بیش از 2 میلیارد تومان تومان را برای این تیم هزینه کرده است.
اگر در این سال‌ها حمایت هیئت فوتبال استان همدان از پاس نبود شاید این تیم منحل شده بود و دیگر نام پاسی در فوتبال همدان وجود نداشت.
حضور پاس در فصل گذشته در لیگ دسته دوم فوتبال کشور بدون تسویه حساب بدهی‌های گذشته و اخذ مجوز برای بازیکنان، تبرئه شدن در کمیته استیناف از اتهام تبانی در شرایطی که سایر تیم‌ها محکوم و شامل پروژه سنگین شدند.
پرداخت هزینه‌های سفر تیم در برخی از بازی‌های فصل گذشته و ابتدای فصل جاری، اخذ مجوز بازی برای ۱۶ بازیکن در ابتدای فصل جاری بدون تسویه بدهی، پیگیری در شکستن حکم محرومیت کاپیتان و مدافع پاس به دلیل درگیری در بازی با گل ریحان البرز تمام این موارد بخش کوچکی از حمایت‌های هیئت فوتبال استان همدان از تیم فوتبال پاس همدان است.
به طور قطع این بیانیه فرار رو به جلو و بازی رسانه‌ای تیم فوتبال پاس همدان بوده تا اشتباهات حوزه مدیریتی را در پشت این بیانیه و هجمه به هیئت فوتبال استان همدان پنهان کنند.
همچنین این بیانیه ماحصلی جز متشنج شدن فوتبال استان همدان نخواهد داشت که امیدواریم مدیر عامل پاس با مشاوره گرفتن از پیشکسوتان فوتبال همدان و افراد خبره در روند اجرایی باشگاه بهبود ایجاد کند.
اگر حمایت‌های هیئت فوتبال استان همدان نبود سرنوشت پاس مشخص نبود
در این خصوص مدیر روابط عمومی هیئت فوتبال استان همدان با اشاره به بیانیه تیم فوتبال پاس همدان علیه هیئت فوتبال استان همدان اظهار داشت: بر هیچکس از اهالی ورزش و فوتبال استان پوشیده نیست در سال‌های اخیر، در پی تغییرات مسئولان ارشد استان و به تبع آن تغییر مدیرکل ورزش و جوانان، محروم بودن باشگاه از ساختار مدیریتی منسجم از جمله عدم تشکیل جلسات هیئت مدیره و غیبت چند ساله برخی اعضای هیئت امنای باشگاه و عدم ورود ایشان در قبال وقایع این تیم، اگر حمایت‌های همه‌جانبه هیئت فوتبال استان نبود، باشگاه و تیم فوتبال پاس همانند تیم‌های صبای قم ،نفت تهران و راه‌آهن تهران یا منحل شده بود، و یا مخالفان فعالیتش در همدان در انتقال مجدد این باشگاه به تهران موفق می‌شدند.
محمدرضا بهرامی‌صفت افزود: به عنوان مثال در همین 3 سال اخیر، متقاعد کردن مدیرعامل پیشین باشگاه برای خرید امتیاز لیگ دویی، حضور پاس در فصل گذشته لیگ 2 بدون تسویه حساب بدهی‌های گذشته و اخذ مجوز بازی برای همه بازیکنان،  پیگیری تبرئه شدن در کمیته استیناف از اتهام تبانی آن هم در شرایطی که سایر تیم‌ها محکوم و شامل جرائم سنگین شدند از جمله اقدامات هیئت فوتبال استان برای این تیم است.
وی با اشاره به کمک‌هایی که هیئت فوتبال استان همدان در قبال پاس انجام داده است، گفت: پرداخت هزینه‌های سفر تیم فوتبال پاس در برخی بازی‌های پایانی فصل گذشته و ابتدایی این فصل، فرستادن مسئول ثبت قراردهای هیئت به باشگاه برای ثبت قرارداد بازیکنان آن هم تنها چند ساعت مانده به بسته شدن پنجره نقل و انتقالات علی‌رغم خارج از عرف بودن این موضوع به منظور جلوگیری از محروم شدن پاس از حضور در لیگ 2، اختصاص بهترین ساعت‌های تمرینی در چمن‌های طبیعی و مصنوعی همدان به تمرینات تیم پاس بدون اخذ هیچگونه وجهی علی‌رغم حضور چندین باشگاه در رده‌های مختلف سنی تنها بخش کوچکی از این موارد است.
مدیرروابط عمومی هیئت فوتبال استان همدان عنوان کرد: همچنین اخذ مجوز بازی برای 16 بازیکن در ابتدای فصل جاری بدون تسویه بدهی‌ها، برگزاری جلسات متعدد با مدیران پتروشیمی هگمتانه برای جذب کمک 500 میلیون تومانی، گرفتن مجوز بازی برای بازیکنان جذب شده در نیم‌فصل علی‌رغم بسته بودن پنجره باشگاه، پیگیری شکستن حکم محرومیت کاپیتان و مدافع پاس به دلیل درگیری در بازی با گل‌ریحان البرز، و همین اواخر گرفتن مجوز بازی برای یک بازیکن جدید دیگر در آخرین بازی تیم، از جمله اقدامات هیئت فوتبال استان در راستای کمک به باشگاه پاس بوده که اگر نبود جایگاه واعتبار ویژه ریاست هیئت در فدراسیون فوتبال این اتفاقات هرگز صورت نمی‌گرفت.
وی با بیان اینکه از زمان فعالیت باشگاه پاس در همدان هیئت فوتبال استان همدان 20 میلیارد ریال از حساب خود برای کمک به این باشگاه هزینه کرده که بی‌تردید در سطح کشور اقدامی بی‌نظیر است، تاکید کرد: هزینه های نظیرهزینه برگزاری مسابقات ،هزینه ۳ درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان، کادرفنی وعوامل باشگاه که باید در زمان عقد قرارداد به حساب هیئت فوتبال استان واریز می گردید و... که مدارک ومستندات آن در هیات فوتبال موجود می باشد واگر نبود حمایت و کمکهای هیئت فوتبال، تیم فوتبال باشگاه پاس عملا در بسیاری از مقاطع با مشکلات جدی مواجه و امکان حضور در مسابقات را از دست می داد.
بهرامی‌صفت خاطرنشان کرد: عوامل هیئت  فوتبال استان و در رأس آنها ریاست محترم هیئت نه تنها مورد وثوق و تأیید جامعه فوتبال استان بوده بلکه دارای جایگاه حقیقی و حقوقی ویژه‌ای در سطح فدراسیون و فوتبال کشور می‌باشند؛ لذا بهتر آن است که مدیرعامل محترم باشگاه که به تازگی وارد عرصه فوتبال شده تمام تمرکز خود را معطوف باشگاه پاس نموده و با کمی درایت و تأمل همانطور که در بحث اقتصادی باشگاه خوب عمل کرده در حوزه تیم‌داری هم موفق شود.
مدیر روابط عمومی هیئت فوتبال استان همدان با بیان اینکه امیدواریم در فصل جاری پاس در جایگاهی مناسب در لیگ دو قرار گیرد و با برنامه‌‌ریزی مناسب در سال‌های آتی به لیگ برتر کشور صعود کند ودل هزاران هوادار واقعی این باشگاه را شاد نماید، ادامه داد: بی‌تردید در این راه هیئت فوتبال استان همانند گذشته در تمام موارد حامی همه تیم‌های استانی حاضر در رقابت‌های کشوری به ویژه باشگاه پاس است.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن