رئیس هیئت فوتبال همدان:

اعضای مجمع فدراسیون مستقل هستند/ فوتبال، بیشتر از هر زمان دیگر به آرامش نیاز دارد

b_150_100_16777215_00_images_phocagallery_didarhaye-pass_1058937.jpgرئیس هیئت فوتبال همدان گفت: اتفاقات تلخ بازی ایران و لبنان به فراموشی سپرده نشده و مجمع فدراسیون فوتبال به‌عنوان بالاترین رکن اجرایی فوتبال کشور منتظر پاسخگوی مسئولان ذیربط است.
به گزارش "همدان فوتبال" و به نقل از آنا، عباس صوفی رئیس کمیته موقت عمران و توسعه زیرساخت فدراسیون فوتبال، درباره بیانیه اعضای مجمع فدراسیون فوتبال در رابطه با اتفاقات تلخ بازی ایران و لبنان گفت: متأسفانه اتفاقاتی در ورزشگاه امام رضا (ع) رخ داد که در شان بانوان ایران و شهر مقدس مشهد نبود. به همین خاطر ما به عنوان اعضای مجمع فدراسیون فوتبال خواهان پاسخگویی مسئولان ذیربط هستیم. این موضوع در جریان قرعه‌کشی جام جهانی به فراموشی سپرده نشده و اعضای مجمع به جد منتظر پاسخگویی مسئولان هستند. قطعاً تیم ملی در جام جهانی باید قدرتمند ظاهر شود و با قرعه هیجان انگیزی که داریم، تیم نیاز به بازی‌های تدارکاتی خوب و پشتیبانی قوی دارد، اما پاسخگویی در رابطه با اتفاقات مشهد منافاتی با تیم ملی ندارد. دوستانی هم که بیانیه مجمع فدراسیون فوتبال را امضا کرده‌اند، نسبت به اتفاقات تلخ دیدار ایران و لبنان ناراحتند و منتظر پاسخ مسئولان هستند. باید افرادی که مسبب این اتفاق تلخ بودند معرفی شده و با آن‌ها برخورد شود.
وی تأکید کرد: حواشی دیدار ایران و لبنان اتفاق کمی نیست که به راحتی به فراموشی سپرده شود. ما هم به‌عنوان اعضای مجمع نمی‌توانیم به راحتی از آن بگذریم. همانطور که ارکان مدیریت کشور از رئیس جمهور تا دادستان کل به این موضوع واکنش نشان دادند، اعضای مجمع هم خواهان پیگیری این موضوع و پاسخگویی مسئولان هستند. مجمع فدراسیون فوتبال بالاترین رکن اجرای فوتبال کشور است و ارکان فدراسیون باید نسبت به سوالات مجمع پاسخگو باشند. متأسفانه اتفاقات تلخ دیدار ایران و لبنان، اعضای مجمع، ارکان مدیریت کشور و پیشکسوتان فوتبال را ناراحت کرده و نسبت به آن معترض هستند. بدون شک افرادی که متصدی این کار بودند می‌توانستند با برنامه‌ریزی بهتر کار را جلو ببرند تا شاهد این اتفاقات تلخ نباشیم. ما منتظر هستیم تا مسئولان گزارش خود را ارائه دهند و براساس آن مسائل را بررسی کنیم. ورود ریاست جمهوری و دادستان کل کشور به این موضوع، نشان از اهمیت آن دارد و ما هم به عنوان اعضای مجمع نمی‌توانیم به راحتی از آن بگذریم. اتفاقات بازی ایران و لبنان توهین به بانوان ایران بود و همه نسبت به این موضوع معترض هستند.
رئیس هیئت‌ فوتبال همدان همچنین در مورد جلسه مجمع فدراسیون فوتبال که قرار است ۱۰ خردادماه در رابطه با عزل دائم عزیزی خادم برگزار شود، اظهار کرد: هیئت‌رئیسه طبق اساسنامه، از ابزار قانونی استفاده کرده‌اند و رأی به عزل موقت رئیس فدراسیون فوتبال دادند، اما به این معنا نیست که رأی و نظر آن‌ها در مجمع اعمال شود. اعضای مجمع مستقل هستند. به هر حال مجمع فدراسیون فوتبال حدود ۹۰ عضو دارد و طبق صحبت‌هایی که هر دو طرف مطرح می‌کنند، تصمیم‌گیری می‌کنند. مسائلی که باعث شد دوستان به عزل موقت رأی بدهند باید در مجمع بررسی شود، عزیزی خادم هم باید از عملکرد خود دفاع کند. ما نمی‌توانیم یک طرفه به قاضی برویم. هر دو طرف باید صحبت کنند و اعضای مجمع هم پس از شنیدن صحبت‌های هر دو طرف تصمیم نهایی را می‌گیرد.
صوفی با بیان اینکه فوتبال در سال جام جهانی به آرامش نیاز داشت، عنوان کرد: به اعتقاد من تصمیم برای عزل موقت وقت خوبی صورت نگرفت. حضور در جام جهانی برای همه ما مهم است و در چنین شرایطی فوتبال به آرامش نیاز دارد. البته اعضای هیئت‌رئیسه هم از حق قانونی خود استفاده کرده‌اند و رأی به عزل موقت داده‌اند، اما آن‌ها باید در مجمع مستند صحبت کنند و عزیزی خادم هم از عملکرد خود دفاع کند. من به عنوان یکی از اعضای مجمع معتقدم زمان خوبی برای این اتفاقات نبود؛ ما باید با آرامش کار را جلو می‌بردیم. فوتبال به تثبیت مدیریت در مجموعه فدراسیون نیاز داشت، باید با همدلی برای موفقیت تیم‌های ملی تلاش می‌کردیم. چرا که پای آبروی کشور در میان است. الان هم با قرعه ای که تیم ملی در جام جهانی دارد؛ قطعاً انتظارات بالا رفته و فوتبال بیشتر از هر زمان دیگری به آرامش نیاز دارد. امیدوارم بهترین تصمیمات برای مدیریت فوتبال کشور و منافع ملی در نظر گرفته شود.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن