تاریخ‌سازی در فوتسال با شکست آلبی‌سلسته؛ پرتغال، قهرمان جدید جهان

b_150_100_16777215_00_images_futsal.jpgتیم ملی فوتسال پرتغال با پیروزی برابر آرژانتین به عنوان قهرمانی جام جهانی ۲۰۲۱ لیتوانی دست یافت.
  دیدار نهایی جام جهانی ۲۰۲۱ فوتسال امشب (یکشنبه) از ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه کاوناس آره‌نا واقع در لیتوانی بین تیم‌های آرژانتین و پرتغال برگزار شد و در پایان تیم پرتغال موفق شد مدافع عنوان قهرمانی را با نتیجه دو بر یک شکست دهد. این نخستین قهرمانی پرتغال در تاریخ این رقابت‌ها است.
«گلاره ناظمی» داور فوتسال کشورمان نیز در این دیدار به عنوان وقت نگهدار، تیم داوری را همراهی کرد.
بازی از همان ابتدا با هیجان بسیار زیادی شروع شد و هر دو تیم با حملات خود فینال جذابی را آغاز کردند. در دقیقه ۱۳ این دیدار «کریستین بوریتو» یکی از ستاره های آلبی سلسته در این تورنمنت با خطایی که مرتکب شد، از داور دیدار کارت قرمز دریافت کرد و تیمش را به درد سر انداخت.
بعد از چهار نفره شدن تیم آرژانتین، پرتغالی ها توانستند در دقیقه ۱۵ توسط پانی به گل برسند تا نیمه نخست با پیروزی پرتغالی ها تمام شود.
تاریخ‌سازی در فوتسال با شکست آلبی‌سلسته؛ پرتغال، قهرمان جدید جهان
در نیمه دوم نیز تیم پرتغال عملکرد بهتری داشت و توانست با یک ضربه کرنر کار شده در دقیقه ۲۸ و بازهم توسط پانی به گل دوم خود دست پیدا کند. در همان دقیقه کلادینو از آلبی سلسته توانست با یک حرکت انفرادی بسیار زیبا دروازه پرتغال را باز کند تا دقایق آخر فینال جام جهانی با حساسیت بسیار بالا دنبال شود.
تیم آرژانتین در ادامه بازی را پنج نفره دنبال کرد تا نتیجه را جبران کند اما این اتفاق رخ نداد تا پرتغال به نخستین قهرمانی خود در این رقابت‌ها دست پیدا کند.
دیدار رده‌بندی جام جهانی فوتسال نیز امروز برگزار شد و در پایان تیم برزیل موفق شد با شکست قزاقستان به مقام سوم دست پیدا کند.
تیم ملی فوتسال کشورمان نیز در مرحله یک چهارم نهایی با قزاقستان روبرو شد اما نتوانست از سد حریف خود بگذرد و از این مسابقات حذف شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن