لیگ برتر را دودستی به سیاه‌جامگان هدیه کردیم!

b_150_100_16777215_00_images_stories_daftar_behgandom.jpgدرست یک هفته به پایان رقابت‌های لیگ یک بود که خبر صعود تیم فولاد نوین اهواز به لیگ برتر باشگاه‌های کشور روی خروجی رسانه‌ها رفت. خبری که شاید بعد از اهوازی‌های فوتبالدوست، همدانی‌ها را مسرور کرد، از آن جهت که امسال دو بازیکن همدانی و آینده‌دار فولاد نوین یعنی رضا حاتمی و علی‌اصغر عاشوری نقش بسیار تاثیرگذاری در این صعود ایفا کردند.

 

به گزارش "همدان فوتبال"، تازه این بخشی از ماجرا بود. آن روی سکه و از دیگر گروه لیگ یک که پاس در آن حضور داشت، تیمی به لیگ برتر راه یافت که در ترکیب خود از یک همدانی بهره می‌برد. سیاه‌جامگان ابومسلم خراسان در حالی امروز بلیط حضور در لیگ برتر را در مشت خود می‌بیند که امسال از وجود مهرداد رضایی در ترکیبش نهایت استفاده را کرد و به گفته رضا مهاجری سرمربی این تیم، رضایی یکی از بازیکنان کلیدی تیمش در صعود به لیگ برتر بوده است.


با اینکه بازیکنان همدانی حاضر در تیم‌های دیگر چرا و چگونه نتوانستند به تیم مهابادی راهی پیدا کنند خیلی سر و کار نداریم اما بحث اصلی اینجاست که چرا وقتی بودجه‌های هنگفت استان، امسال خرج تیمی شد که بازیکنانش را نفراتی بی تعصب و پولکی تشکیل دادند نباید به جیب بازیکنانی برود که عاشق بازی در تیم شهر خود بوده و هستند؟


امسال به غیر از حضور نصفه و نیمه سید جمال معصومی در ترکیب تیم پاس و نیز حضور حسین کاظمی (بنویسید بومی، بخوانید غیربومی) چه گلی بر سر همدانی‌ها زده شد که به آن بنازیم؟


ای کاش به بومی سازی در این تیم پشت پا زده نمی‌شد تا شاید در بازی آخر غیرت برخی از همدانی‌ها کار حضور در لیگ برتر یا حداقل پلی‌آف را یکسره می‌کرد. ای کاش امسال دو یا سه همدانی دیگر در این تیم نه چندان دوست‌داشتنی حضور داشتند تا صدای بزرگان فوتبال همدان هم در نیاید.


محمد بهگندم از پیشکسوتان فوتبال استان که همگی او را با اخلاق خوبش می‌شناسیم بر این عقیده است که حضور بازیکنان بومی بیشتر می‌توانست به تیم مهابادی کمک کند.


مربی باسابقه فوتبال همدان تاکید کرد: امسال بیش از هر چیز نسبت به بازیکنان همدانی غبطه می‌خورم. بازیکانی مثل عاشوری، حاتمی، رضایی و طلایی‌منش که امسال عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند. همین نفرات می‌توانستند به پاس کمک کنند و من از این بابت فقط تاسف می خورم که چرا این نفرات در پاس جایی نداشتند. میان کیفیت بازیکنان لیگ یکی خیلی تفاوت وجود ندارد و وقتی تفاوت زیادی بین آنها دیده نمی‌شود بهتر بود از بومی‌ها در ترکیب تیم استفاده کنیم.


وی درخصوص بسته شدن تیمی که خیلی‌ها آن را مدعی صعود به لیگ برتر می‌دانستند، یادآور شد: به جز دو یا سه بازیکن مطرح و همچنین نفراتی چون جمال معصومی و حسین کاظمی، ابتدای فصل از بقیه نفرات مثل اسحاق سبحانی و صادق کرمی شناختی نداشتیم اما هرچه به تعداد بازی‌ها افزوده شد و عملکرد بازیکنان را مشاهده کردیم به این نتیجه رسیدم که می‌شد تیم بهتری بست و نفرات باکیفیت‌تری جذب کرد.


بهگندم تاکید کرد: البته این طبیعی است که سرمربی با شناختی که از بازیکنان دارد نفرات مدنظر خود را جذب کند اما من اعتقاد دارم بازیکنان بهتری امسال می‌توانستند به پاس کمک کنند. ابتدای فصل در تست‌گیری نفراتی بودند که شاید نسبت به برخی از بازیکنان امسال سرتر بودند.


لیگ برتر را به تیم مشهدی هبه کردیم!

پیشکسوت فوتبال استان در ادامه با بیان اینکه در لیگ یک تیم‌ها هم‌طراز هستند و اختلاف زیادی وجود ندارد، افزود: سیاه‌جامگان تیمی نبود که مستحق رسیدن به لیگ برتر باشد. در بازی برگشت برابر این تیم حداقل باید مساوی می‌کردیم و امروز ما لیگ برتری می‌شدیم اما در این بازی با اختلاف دو گل رقابت را واگذار و لیگ برتر را دودستی به این تیم هدیه کردیم!


بهگندم درخصوص بازی با راهیان کرمانشاه و فولاد یزد هم خاطرنشان کرد: وقتی یک تیم برای رسیدن به لیگ برتر می‌جنگد باید تمام تلاش خود را به کار بسته و از جان مایه بگذارد. باید بازی را راهیان به سود پاس تمام می‌شد نه اینکه با این تیم ته جدولی مساوی بگیریم یا در بازی آخر برابر تیم بی کیفیت فولاد یزد تن به نتیجه تساوی دهیم.


به حال مهابادی افسوس می‌خورم، اگر...

وی در ادامه به کناردستی‌های داوود مهابادی روی نیمکت پاس همدان اشاره کرد و گفت: در همه جای دنیا سرمربیان، دستیاران خود را با نظر شخصی انتخاب می‌کنند.  اگر داوود مهابادی با نظر خودش دستیاران را انتخاب کرده باید افسوس خورد چون به اعتقاد من بسیار ضعیف بودند. اما اگر به او خط داده‌اند که فلان نفر را انتخاب کن، این غلط است!


پاس با ما چه کرد؟

بهگندم درخصوص حضور چند ساله پاس در همدان بیان کرد: مسئولان به این موضوع توجه کنند که در مدت زمان حضور پاس در همدان نه بازیکن پرورش داده‌ایم، نه مربی و نه رده‌های پایه را تقویت کردیم. فقط بودجه پاس که در تهران تزریق می‌شد امروز در همدان تزریق می‌شود و در این هفت سال به اعتقاد من حضور پاس خروجی خوبی برای فوتبال همدان نداشته است.


وی گفت: چکیده و خروجی حضور پاس در همدان برای فوتبال ما چه بوده است؟ سال‌های نخست تماشاگر به استادیوم می‌رفت و شور و نشاط خوبی بر استان حاکم بود. اما امروز با تعداد هواداران انگشت شمار چه هیجانی بر فوتبال حاکم است؟

 

مربی فوتبال استان در پایان تاکید کرد: باید به فکر پشتوانه سازی باشیم و از حضور این تیم در همدان نهایت بهره را ببریم. نه اینکه هرروز یکی بیاید و فقط فکر نتیجه گرفتن باشیم. بهتر است برای فرداها برنامه‌ریزی کنیم و آینده‌نگر باشیم.

 

گفتگو از حامد صیفی

نظرات   

 
+9 #1 سهراب 1394-02-21 08:15
از پیشکسوت فوتبال همدان بپرسید شهرداری با سرمربیگری جنابعالی و بازیکنان بومی چرا نتوانست نتیجه بگیرد.مگر علی شاهسوند و هادی بلوری و.... همدانی نبودند .
 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن