حمایت استاندار از پاس بی سابقه بود؛

بازیکن بومی، قطعه گمشده پازل ساختگی مدیرعامل پاس

b_150_100_16777215_00_images_stories_daftar_bolouri-shahsavand_shahsavand-1.jpgبازیکن سابق تیم فوتبال الوند همدان گفت: تنها قطعه گمشده پازلی که مدیرعامل پاس چیده بود، بازیکنان همدانی بودند.
به گزارش "همدان فوتبال"، «هیچ وقت یادم نمی رود وقتی بهرام یدی، مدیرعامل پاس شد به ما که در تیم الوند بازی می کردیم گفت: بخشی از قرارداد خود را ببخشید و به پاس بپیوندید تا علاوه بر جبران مبالغ بخشیده شده، قرارداد جدید نیز با تیم پاس داشته باشید و ما هم وعده مدیرعامل را قبول کردیم و بعد از مدتی نه خبری از پرداخت باقی مانده قرار داد با الوند بود و نه خبری از قرارداد با تیم پاس»؛ این جمله بخشی از سخنان علیرضا شاهسوند بازیکن تیم فوتبال الوند با "همدان فوتبال" بود که همچون دیگر بازیکنان بومی همدان به وعده های مدیرعامل پاس دل خوش کرده بود و امروز به حال تیم پاس که یک فصل دیگر در لیگ دسته یک فوتبال کشور ماندگار شد، افسوس می خورد.

این بازیکن میهمان "همدان فوتبال" بود تا به بیان سخنانی بپردازد که مدت ها منتظر فرصتی برای آنها بود که در ادامه گفتگوی "همدان فوتبال" را با علیرضا شاهسوند می‌خوانید.

شاهسوند بدون مقدمه از حرف و حدیث ها و وعده های مدیرعامل تیم پاس شروع کرد و گفت: یدی وقتی مدیرعامل پاس شد به ما گفت سرمربی بومی انتخاب می کنم و همدانی ها را نیز به تیم دعوت خواهم کرد، پس از انتخاب مهابادی نیز به عنوان سرمربی، بر همدانی بودن این مربی تأکید کرد.

خداحافظ پول، خداحافظ پاس
وی افزود: مدیرعامل قصد داشت تیم پاس و الوند را ادغام کند تا تیمی قوی برای صعود به لیگ برتر بسازد و این موضوع مورد استقبال فوتبالی های همدان قرار گرفت اما بعد از اینکه سرمربی پاس عذر بازیکنان بومی را خواست و گفت این بازیکنان در حد و اندازه پاس نیستند، به ما ثابت شد که داستانهای یدی پازلی حساب شده بود که چیده شد و به حذف بازیکنان همدانی از تیم انجامید.
شاهسوند مبلغ قرارداد خود با تیم الوند را 45 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: من 42 میلیون تومان این قرارداد را بر مبنای وعده های یدی بخشیدم و تنها سه میلیون تومان از قراردادم را دریافت کردم و مدیرعامل نیز بر وعده های خود عمل نکرد.

بازیکنان همدانی متعصب، پاس را لیگ برتری می کردند
وی با بیان اینکه توانمندی بازیکنان بومی بیش از بازیکنان غیر بومی جذب شده پاس بود، یادآور شد: بسیاری از بازیکنان همدانی بیشتر از برخی بازیکنان غیر بومی استحقاق بازی در تیم پاس را داشتند و در صورت حضور، در زمین راه نمی رفتند و تمام توان و انرژی خود را برای صعود تیم شهر خود به لیگ برتر به کار می گرفتند.
این بازیکن فوتبال ادامه داد: تعدادی از بازیکنان جذب شده پاس آسیب دیده بودند و چندان کمکی به تیم نکردند و با این حال قراردادهایی با مبالغ بالا داشتند، این در حالی است که یدی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران به ناحق گفته بود شاهسوند به دلیل پاره شدن مینیسک قادر به همراهی تیم نبوده که در پاسخ باید بگویم که اگر مینیسک پای من پاره شد چطور توانستم در 20 بازی الوند حضور داشته باشم و اگر هم چنین موضوعی صحت داشت به اندازه ای به تیم شهرم تعصب داشتم که با وجود آسیب دیدگی از جان مایه گذاشتم.

تنها پنج درصد هزینه های پاس در همدان ماندگار شد
وی با اشاره به اینکه بازیکنان جذب شده، به پاس ضربه زدند و رفتند، خاطرنشان کرد: تنها پنج درصد از هزینه های تیم پاس در همدان ماندگار شد و به سید جمال معصومی رسید و بیشتر مبالغ توسط بازیکنان غیر بومی که کاری برای پاس نکردند بدون نتیجه از همدان خارج شد.
شاهسوند در ادامه یادآور شد: مهابادی در کنفرانس خبری گفته بود که قرارداد سرمربی در این فصل از فصل قبل کمتر بوده در حالیکه قرارداد فصل قبل 140 میلیون تومان بود و امسال کمترین قراردادها در پاس از 100 میلیون تومان کمتر نبود.

مشکل عمده پاس ضعف در مدیریت است
فوتبالیست همدانی مشکل باشگاه پاس را ضعف مدیریتی دانست و گفت: امسال رسانه ها بیشترین حمایت را از پاس نسبت به فصل های قبل داشتند و استاندار نیز حمایت خوبی از تیم داشت، از طرفی 70 درصد از منابع مالی تأمین شد که در تاریخ باشگاه پاس همدان بی سابقه است اما با این وجود پاس به لیگ برتر صعود نکرد.
وی ادامه داد: ضعف در مدیریت را می توانیم در جذب روح اله عبدالهی به تیم پاس ببینیم به طوریکه این بازیکن در تیم الوند، در نیم فصل به دلیل بی انضباطی اخراج شد و به فولاد یزد پیوست و با این وجود دوباره به پاس دعوت شد و پس از مدتی به طور مجدد از پاس رفت که این اتفاقات نشان از ضعف مدیریتی و نفوذ محمودی به عنوان سرپرست تیم بود که بنا بر هم دانشگاهی بودن با سرمربی و آشنایی قبلی با او در تصمیمات اثرگذار بود، هرچند نظرات او نتیجه ای برای پاس نداشت.

پرواز 500 میلیون تومان به بهای جذب سه بازیکن در نیم فصل
شاهسوند با بیان اینکه تیم پاس در تعطیلات نیم فصل سه بازیکن جذب کرد، یادآور شد: کدام یک از این سه بازیکن که قرارداد آنها در مجموع به 500 میلیون تومان رسید به تیم پاس کمک کردند و اثرگذار بودند؟
وی از مربیان فوتبال در همدان نام برد و افزود: محمد به گندم، هادی گل محمدی، بابک صمدیان، رضا طلایی منش، مصطفی کاشی، اکبر افشاری و مجید بیگم‌جانی از جمله مربیانی خوب همدان هستند که پاس می توانست از وجود آنها بهره بگیرد.
این بازیکن فوتبال همچنین تصریح کرد: سوال من از مهابادی این است که اعضای کادر فنی را بر اساس کدام سابقه کاری برگزید با وجود اینکه همدان مربیان و پیشکسوتانی بسیار بهتر و با جایگاهی بالاتر نسبت به اعضای تیم دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در باشگاه پاس هیچ گونه توجهی به تیم های پایه نمی شود، اظهار داشت: پاس بعد از برد در هر بازی در مجموع 10 میلیون تومان پاداش به بازیکنان پرداخت کرد که اگر یکی از این پاداش ها صرف تیم های پایه می شد تحول بزرگی در آن شکل می گرفت.

پاداش بعد از هر بازی اما دریغ از یک بار جریمه
شاهسوند افزود: بازیکنان پاس بعد از هر برد و یا حتی در صورت کسب مساوی در بازی های حساس هم پاداش می گرفتند اما آیا وقتی پاس می باخت بازیکنی جریمه می شد؛ عجیب است که با این میزان حمایت پاس در لیگ یک ماندگار شد.
وی با تأکید مجدد بر تحقق 70 درصدی هزینه های پاس در فصلی که گذشت، بیان کرد: سیاه جامگان امسال تنها با پرداخت 40 درصد از قرادادها موفق به صعود شد اما پاس با این میزان حمایت مالی و معنوی به لیگ برتر صعود نکرد.
بازیکن همدانی در پایان چندین بار تأکید کرد: باید از حمایت استاندار از تیم پاس که ایجاد انگیزه برای تیم بود و چنین حمایتی از سوی استاندار در باشگاه پاس همدان بی سابقه بود، تقدیر و تشکر فراوان کرد.

گفتگو از فرشته اکبری

نظرات   

 
-6 #4 SOHRAB 1394-02-27 09:01
تا دیروز جناب طلایی منش مربی بدی بود همه شما ها می گفتید آرمین شایستگی بازی نداره اما اونو فیکس می زاره تو بازی. امروز ایشان مربی خوب بومی تلقی میشه . وای از این اخلاق مردم این شهر!!!!!!!!!!!!!
 
 
+16 #3 User 1394-02-24 10:42
نقل کردن مجتبی:
حالا بااین طرز تفکر من حق وبه یدی میدم

دلایل خودت هم بگو چرا حق رو به یدی میدی؟ اوضاع یدی خیلی بدتر از این حرفهاست که اینها میگن
 
 
-20 #2 مجتبی 1394-02-24 09:22
حالا بااین طرز تفکر من حق وبه یدی میدم
 
 
-21 #1 مجتبی 1394-02-24 09:21
اقای شاهسوند یک روز به مجید بیگم جانی گفتم برای بازیکنان همدانی انقدر کار نکن اینها قدر نشناسن گفت من برای خدا کار میکنم این دست مزداونبود که اسم چند مربی بیاوری وکسی که زحمات زیادی برای تو کشیدهیچ در مربیان نامبرده دوتاشون که اصلا رزومه ندارن ودر لیگ سه ودو نتایج شون معلومه واقعا باابن طرز تفکر برات متاسفم حالا مییفهم اقا مجید ادم شناسه و چون تورو درالوند راه نداد اسمی ازش نیست
 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن